Uzzini pirmais par jaunākajiem interneta veikaliem un atlaidēm!!
Lai pieteiktos jaunumiem, nepieciešams ievadīt savu e-pastuIepirkšanās internetā ārzemju interneta veikalos

Iepirkšanāš internetā ārzemju interneta veikalosIepirkšanās Latvijas interneta veikalos kļūst arvien populārāka, jo šādi iepirkties ir ne tikai ērtāk un ātrāk, bet arī bieži vien lētāk. Ja Latvijas interneta veikalos iepērkas gandrīz ikviens, tad iepirkšanās ārzemju interneta veikalos ir daudz retāka. Galvenais iemesls tam ir informācijas trūkums par iepirkšanās iespējām, drošību, kā arī par to, kā veikt šo iepirkšanās procesu.

Tieši šāds būs šī raksta mērķis, atzīmēt galvenās vadlīnijas, kas būtu jāzin iepērkoties ārzemju interneta veikalos.

Ārzemju interneta veikalos iepirkšanās process ir gandrīz tāds pats kā Latviešu i-veikalos. Un tas norit pa šādiem soļiem:

 1. Preces izvēle un pievienošana grozam,
 2. Groza apskate un pirkuma veikšanas procesa uzsākšana, bieži vien arī reģistrēšanāš konkrētajā interneta veikalā,
 3. Tiek apskatīta kopējā preču summa, ieskaitot arī piegādes izmaksas,
 4. Pirkuma apstiprināšana un čeka saņemšana e-pastā.

Droša iepirkšanās interneta veikalos

Pats iepirkšanās process nav nekas sarežģīts un bieži vien aizņem tikai dažas minūtes. Tomēr, pirms veikt kādus maksājumus būtu noteikti jāpārliecinās par to, vai maksājumi notiek ar drošu savienojumu, t.i. vai i-veikalam ir piešķirts drošības sertifikāts. To ir iespējams noteikt pēc interneta adreses, kas iesākas ar ‘https://’ un pirms šīs adreses ir iespējams ar kursoru uzbraukt uz pogas, uz kuras uzspiežot ir iespējams redzēt, kāds uzņēmums konkrētajam interneta veikalam ir piešķīris šo drošības sertifikātu.

Protams, ka drošība ir pirmajā vietā, jo ja maksāšana notiek bez droša savienojuma, tad ir iespējams risks, ka kāds var nozagt maksājumu kartes datus, un tos izmantot ļaunprātīgos nolūkos. Visdrošāk, protams, pirkumu ir veikt ar Paypal, kas ir pasaulē vispopulārākais maksājumu veikšanas veids internetā.

Tomēr bez drošas iepirkšanās, noteikti būtu jāzin vēl dažas lietas, kas ir saistītas tieši ar iepirkšanos ārzemju interneta veikalos:

 • Pirms vispār iepirkties kādā no ārzemju interneta veikaliem, noteikti jāpārliecinās vai šis veikals piegādā preces uz Latviju
 • Vienmēr jāpārliecinās par piegādes laiku, lai nesanāk vilšanās, ka konkrētā prece nav piegādāta īstajā laikā,
 • Būtu jāpārbauda valūta, kādā notiek iepirkšanās, un vēlams iepirkumu summu aprēķināt arī latos, lai skaidri būtu zināms, cik tad īsti pirkums izmaksā
 • Noteikti būt jāpievērš uzmanība piegādes izmaksām. Tās ir vai nu konstantas, un atkarīgas no preces svara, daudzuma, vai no konkrēta piegādes uzņēmuma, vai arī šīs piegādes izmaksas var būt dinamiskas, un tiek aprēķinātas pirkuma veikšanas brīdī. Noteikti pirms apstiprināt maksājumus, ir jāpārliecinās par kopējo summu, un vai tā atbilst sākotnēji plānotajai
 • Jāpievērš uzmanība šī interneta veikala valsts nodokļu politikai (!!!). Ja interneta veikals ir ārpus Eiropas Savienības, tad jebkuram iepirkumam virs 10 EUR (piegādes izmaksas ieskaitot) muitā būs jāmaksā arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Mūsu interneta veikalu blogā šī nodokļu politika attiecas uz šādiem interneta veikaliem: Chinavasion, Brando, Amazon.com, Barnes&Noble, FragranceX un Shoes.com
 • Noteikti būtu jāpievērš specifiskiem noteikumiem, kā piem. šķidrumu piegādes nosacījumi utml.

Protams, svarīgi ir zināt arī to, kādā veidā var veikt maksājumus, jo ne visos veikalos maksāšanas veidi ir vienādi. Populārakie maksājumi veidi ārzemju interneta veikalos ir:

 • Eiropas i-veikalos pārsvarā maksāt var ar debetkartēm Visa Electron un Maestro, kredītkartēm Visa un Mastercard, kā arī ar Paypal
 • ASV un Āzijas interneta veikalos maksājumus var veikt ar Paypal, Visa un Mastercard kredītkartēm, kā arī ar American Express kredītkarti. Citus maksājumu veidus nepieminēšu, jo tie latviešu auditorijai ir sveši.

Kas tad vēl būtu jāzin par iepirkšanos internetā ārzemju interneta veikalos?

Noteikti būtu jāpārzin konkrētās valsts specifika attiecībā uz dažādiem mērījumu standartiem. Tilpumiem, apģērbu izmēriem utml. Šiem standartiem vajadzētu pievērst uzmanību arī pērkot apģērbu vai apavus. Eiropas valstīm, Anglijai un ASV katram ir savi apavu un apģērbu standarti, un tas nozīmē, ka iepērkoties kādā no šo valstu i-veikaliem, būtu jāņem vērā šie standarti un jāprot aprēķināt pēc mūsu – Eiropas standartiem. Zemāk ir minēti daži resursi, kas var palīdzēt šajā jautajumā:

Šīs tad nu īsumā būtu iepirkšanās vadlīnijas, ja šī iepirkšanās notiek ārzemju interneta veikalos. Tomēr, ja rodas dažādi jautājumi saistībā ar šo tēmu, tad noteikti zemāk pievieno savu jautājumu komentāros, mēģināsim šo problēmu kopīgi risināt:)

Citi interesanti raksti

 • No Related Post

Leave a comment